O hře

16. května 2017 v 18:13 | Naty


Jak to všechno začalo...

Pokémoni, magická stvoření všech různých barev a velikostí. Již od nepaměti žili na tomto světě, daleko předtím, než přišli lidé. Nikdo přesně neví, odkud se tu vzali, ale legendy vyprávějí o Pokémonovi, který se jmenuje Arceus. Podle dávných pověstí Arceus stvořil celou Zem a na ní první život. Během let se Pokémoni učili využívat svých schopností, naslouchat přírodě a postupně se vyvíjeli do inteligentnějších forem, tak jak je známe dnes. Arceus upadl do hlubokého spánku, ale aby během jeho odpočinku v nově vytvořeném světě nevznikl chaos, stvořil několik mocnějších Pokémonů, aby mu pomohli nastolit pořádek. Tito Pokémoni jsou známí jako legendární Pokémoni a i když je nevidíme, kontrolují vše kolem nás...
Pokémoni žili v míru a v harmonii, dokud je neobjevili tvorové zvaní lidé. Nikdo netuší odkud se tam vzali - dle pověstí připluli loďmi z jiného světa a usadili se na pevnině, protože nemohli najít cestu zpátky. Pro Pokémony to znamenalo úplně jiný život. Byli loveni lidmi, když se chtěli bránit tak je zabíjeli, jejich vajíčka byla pro lidi velkým zdrojem potravy, protože nebylo tak těžké najít nehlídané hnízdo. Lidé si ale brzy všimli jejich magických vlastností - s jejich pomocí mohli rozdělat oheň, nikdy neměli nedostatek vody a díky jejim znalostem mohli léčit zraněné druhy. Od té doby je lidé uctívali a žili s nimi v určité symbióze. Navzájem se respektovali.
Jak šel čas, Pokémoni a lidé se více a více sbližovali. Začali s nimi objevovat zatím ještě skrytý svět. Na vodních a létajících Pokémonech se vydávali hledat dobrodružství a zkoumat neznámo. Nalezli mnoho nových druhů Pokémonů, léčivých bobulí a bylin, přicházeli na kloub tomu jak fungují evoluční kameny a vyvíjení Pokémonů.
S tím vším rostla i věda a technika. Vynalezl se prototyp Pokéballu a léčivé předměty, jako třeba první Potiony. Lidem, kteří se Pokémonním schopnostem rozhodli naplno věnovat a využívat je, se začalo říkat trenéři. Konaly se turnaje o to, který Pokémon kterého trenéra je lepší - první zápasy. Pokémoni byli sice silní, ale to neznamenalo, že byli nesmrtelní. Často se stávalo že byl během zápasu Pokémon zabit, nebo vážně zraněn. Postupem času se tomu začalo zabraňovat tím, že zápasy nikdy nebyly až do smrti, ale jen do té doby, než Pokémon omdlí vyčerpáním. Jakmile se už Pokémon neudržel na nohou, byl ze zápasu vyřazen.
Pokémonní svět se dále vyvíjel, brzy začala jezdit auta, stavěla se velkoměsta, Pokémoni se už nechovali jen jako prostředky pro zápasy, ale i jako domácí mazlíčci. Byly to vskutku krásné časy. Až do té doby, než se objevil trenér, který to všechno změnil jedním strašným činem.
Jméno tohoto trenéra bylo navěky vypáleno z historie, až tak špatnou věc udělal. On a jeho stoupenci se vrhli do měst, kde začali Pokémony infikovat podivným virusem. Střelili ho do nějaké části Pokémonova těla a během několika minut se Pokémon začal chovat agresivně a útočil na všechno, co viděl. V utajení po ulicích měst hlásal, že Pokémoni by se neměli využívat na nic jiného než na souboje. Nikdo by neměl tak nebezpečné tvory držet doma, všichni pod zámek.
Slepí trenéři a i další obyvatelé mu uvěřili. Pokémony uspávali a poté je zavírali do klecí, nebo je poutali. Během řádění virusu se nakazilo plno Pokémonů, kteří mu podlehli a zabíjeli nevinné lidi. Lidi, kteří je považovali za přátele.
Pár jedinců vědělo, že je tu něco špatně. Proč se najednou Pokémoni začínali chovat agresivně? Profesoři ze všech koutů světa brzy zjistili příčinu a vynalezli lék, který Pokémony virusu dokázal zbavit. Co nejrychleji lék začali aplikovat všem Pokémonům, které potkali.
Virusu se ale ještě tak úplně nezbavili. Ten trenér, který to začal, byl pořadatelem zápasů a turnajů a vydělával díky nim plno peněz. Chtěl se ujistit, že Pokémoni budou co nejagresivnější, aby se k ničemu jinému než k bojům nevyužívali. Viděl v tom jen zisk.
Brzy začala válka. Na jedné straně bojovali trenéři s jejich oddanými Pokémony, kteří byli očkovaní proti virusu, na druhé straně trenéři s jejich agresivními nakaženými Pokémony. Válka byla velmi dlouhá, ale nakonec skončila vítězstvím Pokémonů, kteří byli proti virusu imunní. I když do světa vyletěla zpráva o virusu a o tom, že Pokémoni bez něj agresivní nejsou, lidé nebyli schopni Pokémonům odpustit. Zabili příliš mnoho jejich blízkých, způsobili tolik bolesti, smutku a škody. Doma je už nikdo chovat nechtěl, téměř všichni v nich pořád viděli ty hnusné bestie, kvůli kterým přišli o rodiny.
Ve světě nastala velká změna.
Pokémoni přicházeli do styku jen se začínajícími či zkušenými trenéry, kteří byli odhodlaní se zápasům věnovat naplno. Byla vytvořena liga těch nejsilnějších - skládala se z osmi trenérů, ze čtyř elitních trenérů a z jednoho šampiona. Zákaz zabíjení Pokémonů během zápasů kompletně zmizel. Místo toho si získali oblibu zápasy na život a na smrt. Šampion, který nyní velí celé lize v tom nevidí nic špatného. Čím více trenérů přijde bojovat na stadiony, tím více peněz liga získá. Čím více Pokémonů bude zabito, tím víc odvážlivců to přiláká.
Objeví se někdy trenér, který zvládne porazit celou ligu a nastolit v zemi opět mír? Někdo, kdo si získá respekt všech? Někdo, díky komu budou Pokémoni opět přijati a bráni jako živí tvorové a ne jako zdroje peněz?
To vše ukáže jen čas...
 


Aktuální články

Reklama